Skip to main content

Aleksander Latkowski

Z wykształcenia jestem filozofem, z pasji również miłośnikiem literatury i sztuki. Praktyka jogi doskonale wpisała się w moje zainteresowania, także tutaj pokazując swoją integracyjną moc. Szybko okazało się, że joga jest dla mnie nie tylko zestawem gimnastycznych ćwiczeń, lecz również filozofią, drogą duchowego rozwoju, niezwykłą formą wyrażania i przeżywania uczuć.

Swój pierwszy kontakt z jogą zawdzięczam pracowni Yogamudra Piotra Künstlera, z którą jako uczeń związałem się kilkanaście lat temu. Spodziewałem się, że praktyka jogi pomoże mi radzić sobie z życiem, uśmierzy fizyczny ból i uspokoi rozganiany umysł. Tak rzeczywiście się działo.

Zacząłem więc uprawiać jogę coraz intensywniej i z coraz większą regularnością. Z ciekawości co się ze mną dzieje w wyniku tej praktyki, idąc za radami moich nauczycieli, sięgnąłem po starożytne i współczesne teksty o jodze i jej rozumieniu człowieka. Te lektury pomogły mi zrozumieć, że tajemnicę, której zawsze szukałem w filozofii, literaturze i sztuce, mogę odkrywać także we własnym wnętrzu. Jest to bowiem tajemnica stale we mnie obecnej świadomości, z którą mogę obcować coraz głębiej dzięki rozwijanemu przez jogę doświadczeniu ciała i oddechu.

Kiedy zrozumiałem jak wielkie znaczenie w moim życiu zaczyna odgrywać joga postanowiłem zrobić coś dla niej. Najbardziej naturalnym rozwiązaniem było zacząć uczyć jej w miejscu, w którym sam ją poznałem.

Z wielką radością myślę o tym, że będę mógł towarzyszyć Wam na jogicznej ścieżce. Chcę służyć swoją wiedzą i doświadczeniem, ale także obserwować jaki sens praktyka jogi ma dla Was. Wiem bowiem, że każdy praktykujący człowiek ma swoje własne doświadczenie jogi, eksplorując różne jej wymiary i zaspokajając dzięki niej rozmaite potrzeby.

X
X