Alicja Kostrzewa

Jogę zaczęłam ćwiczyć w wieku 12 lat. Chodziłam na zajęcia w szkole Adama Bielewicza, ponieważ uwielbiałam się rozciągać. Z czasem nabrałam świadomości własnego ciała, po kilku latach zainteresowałam się dietą, przeszłam na wegetarianizm. Po kolejnych latach przyszła kolej na włączenie do mojej praktyki pranajam, częścią mojego życia stała się również medytacja. Podczas lat praktyki jogi Iyengara, Ashtangi, Vinyasy, dzięki niezliczonym warsztatom, kursom i wyjazdom zakochałam się w jodze i zapragnęłam zostać instruktorką.

W 2012 roku ukończyłam kurs instruktorski Sivananda (The Sivananda Teachers’ Training Course (TTC), 200 RYS). Od tamtej pory prowadziłam zajęcia hatha jogi, jogi dla kręgosłupa, Vinyasy i jogi dla dzieci.

W 2014 roku wyruszyłam w podróż do Indii by poznać jogę u źródeł. Najpierw praktykowałam Ashtangę w K Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, w drugim miesiącu ćwiczyłam Vinyasę w Aananda Yoga India, trzeci miesiąc spędziłam w Kerali studiując ajurwedę i zdobywając certyfikat masażystki ajurwedyjskiej.

Moim ukochanym stylem jest Vinyasa. W jodze najważniejszy jest dla mnie dynamizm połączony ze świadomym oddechem, uczucie, że moje ciało i umysł płyną podczas zajęć przez kolejne asany przynosząc wydłużenie, otwarcie, lekkość, spokój i radość. To samo pragnę ofiarowywać uczestnikom moich zajęć.

Poza matą jestem również dietetykiem i masażystką. Studiuję także na  Politechnice Warszawskiej. Fascynują mnie naturalne metody poprawy zdrowia, zwłaszcza poprzez zmianę diety, na przykład posty warzywno-owocowe jako sposób leczenia nowotworów. Swoją przyszłość wiążę z dietetyką, jogą i ajurwedą. Moim największym marzeniem jest pomaganie innym w odnajdywaniu zdrowia, harmonii i radości dzięki tym trzem wspaniałym narzędziom, dzielenie się pasją i dalsza wędrówka ścieżką jogi :).