Skip to main content

Hatha joga

„W zdrowym ciele zdrowy duch”. Aby uzdrowić ducha trzeba zacząć od ciała. Zapraszamy na zajęcia hatha-jogi, w której podstawą jest wykonywanie różnorodnych pozycji jogi – asana oraz ćwiczeń oddechowych – pranajama. Zajęcia hatha-jogi w Pracowni Jogi prowadzone są w oparciu o metodę nauczaną przez mistrza B.K.S. Iyengara.

Obejmuje ona sekwencje pozycji niezbędnych do codziennej praktyki jogi. Poznasz podstawy, rozwiniesz i ugruntujesz precyzję ich wykonania. Nauczysz się głębokiego i świadomego oddechu.

Podczas ćwiczeń używamy rozmaitych pomocy takich jak koce, paski, kostki, liny. Po pierwsze, aby dostosować ćwiczenia do indywidualnych możliwości każdego uczestnika zajęć Po drugie, dla wzmocnienia i pogłębienia działania pozycji oraz osiągnięcia określonych efektów.

W czasie zajęć kładziemy nacisk na rozwijanie uważności wykonania pozycji. Przyczynia się to do pogłębienia samoświadomości.

Regularna praktyka hatha-jogi oczyszcza, odblokowuje i uzdrawia ciało. Relaksuje i usuwa efekty codziennego stresu. Harmonizuje i uspokaja świadomość.

Zapraszam Piotr Künstler

hatha joga