Skip to main content

Misja

Czym jest joga?

Joga jest starożytną sztuką życia towarzyszącą człowiekowi od zarania dziejów. Sztuką pozwalającą zrozumieć sens istnienia, odnaleźć równowagę i zdolność spokojnego patrzenia na życie we wszystkich jego aspektach. Joga jest drogą – zatem każdą ścieżką samorozwoju, każdym osobistym wysiłkiem, jaki podejmujemy, aby odpowiedzieć sobie na pytania: Po co żyję? Co ja tu robię? Jaki jest sens życia?

Czym jest Pracownia Jogi?

Już od 2005 roku tworzymy Pracownię Jogi – Yogamudra z myślą o tym, abyś wraz z nami mógł zbliżyć się do odpowiedzi na te pytania. To miejsce, w którym mamy szczęście spotykać bratnie dusze na swojej drodze, ludzi poszukujących mądrości u źródła życia. Miejsce, w którym niezależnie od ścieżki, jaką podążasz będziesz mógł/mogła podzielić się również swoim doświadczeniem. Miejscem, w którym mamy nadzieję, że odnajdziesz inspirację do dalszych poszukiwań….

Codzienna praktyka jogi.

W Pracowni Jogi oferujemy codzienne zajęcia hatha jogi. Praktyka ta polega na systemie świadomie wykonywanych pozycji ciała (asan) oraz pracy z oddechem (pranajama), pozwalajacych skontaktować się z własnym wnętrzem niezależnie od religii czy doktryny życia jaką się kierujesz.

Odnajdziesz u nas zatem zajęcia zawierające praktykę pozycji jogi w zależności od własnego doświadczenia, które są prowadzone w stylu wg. metody Iyengara (z naciskiem na precyzję i świadomość ustawienia ciała) oraz Vinyasa (sekwencje płynnie wykonywanych pozycji jogi z naciskiem na ruch i oddech). Mamy też specjalne sesje kobiece – dla joginek chcących odkrywać w sobie naturalną cykliczność życia, poświęcone praktyce podczas miesiączki, ciąży i menopauzy. Dla osób pragnących praktykować wykorzystanie jogi w profilaktyce zdrowia kręgosłupa powstały natomiast zajęcia jogi kręgosłupa, oraz zajęcia tematyczne na których omawiane są szczegółowo wybrane aspekty ćwiczeń jogi. Zapraszamy również seniorów na specjalnie wam poświęcone sesje.

Pogłębienie praktyki i wypoczynek z jogą.

Oferujemy również cyklicznie warsztaty wyjazdowe, podczas których możesz odetchnąć od codziennego zgiełku, zatrzymać się, odkryć źródła wewnętrznej siły, spokoju i radości życia w otoczeniu urzekającej natury. Od 2005 roku zorganizowaliśmy już ponad 100 takich wyjazdów w pięknych miejscach w Polsce.

Podczas warsztatów wyjazdowych poza regularną praktyką pozycji jogi – asan,prowadzimy też zajęcia oddechowe – poświęcone subtelnej pracy z energią życiową (prana) przenikającą nasze ciała i sesje medytacji – pogłębiające zdolność koncentracji i wglądu w siebie.

Nasze źródła.

Inspirację odnajdujemy w przekazie mistrza jogi Śri BKS Iyengara, według przekazu którego praktykuje większość nauczycieli w Pracowni. Czerpiemy z codziennego życia z naszymi rodzinami, przyjaciółmi i bliskimi. Czerpiemy inspirację z doświadczenia, jakie wnosi każdy, kogo spotkamy na naszej drodze, za co jesteśmy i Tobie głęboko wdzięczni.

Zapraszamy
Piotr, Ola Künstler
i nauczyciele Pracowni Jogi Yogamudra