Skip to main content
Alicja Basiewicz

Joga pojawiła się w moim życiu ponad dziesięć lat temu. Stopniowo zajmowała w nim coraz większą przestrzeń, aby w końcu stać się prawdziwą pasją, a wreszcie zawodem. To co szczególnie mnie cieszy to to, że praktykę rozpoczynałam w naszej Pracowni. Tutaj zdobywałam szlify nauczycielskie i tutaj wciąż praktykuję i sama uczę.

W jodze nieodmiennie fascynuje mnie jej uniwersalność. Jest to spójny system, który może dotyczyć każdego aspektu naszego bytu, jednak każdy może wziąć z niego jedynie tyle ile potrzebuje i nadal czerpać z niego korzyści. Dodatkowo jest to system stworzony w niezwykle odległych od nas czasie i miejscu, a jednak idealnie odpowiada na potrzeby współczesnego stylu życia. Z zainteresowaniem śledzę publikacje jogujących lekarzy najróżniejszych specjalizacji, rehabilitantów, czy psychologów, szczególnie te poświęcone badaniom potwierdzającym i tłumaczącym to, co jogini odkryli intuicyjnie już wieki temu.

Na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie doświadczyłam i wciąż doświadczam, jak wielu aspektów życia joga może dotknąć i jak wiele może pomóc uzdrowić. W tym czasie byłam jogującym pracownikiem korporacji, jogującą przyszłą mamą i mamą. Łączyłam też praktykę z przeróżnymi aktywnościami fizycznymi, także tymi najpopularniejszymi – bieganiem oraz jazdą na rowerze. Zmianom ulegał mój styl życia, dieta i kondycja fizyczna. Dzięki tym doświadczeniom wiem na jakie przeciążenia narażone są codziennie ciała i umysły osób pojawiających się w naszej Pracowni.

Jako nauczyciel staram się przekazać wszystko, czego nauczyłam się o jodze przez lata własnej praktyki. Na zajęciach i podczas warsztatów, kursów i szkoleń, w których miałam okazję brać udział. Staram się także podzielić radością i pozytywną energią, które w praktyce jogi wciąż na nowo odnajduję.

Do zobaczenia na macie