Skip to main content

Joga dynamiczna

Joga dynamiczna jest piękną, stosunkowo nową w Europie formą praktyki. Charakteryzuje się płynnością, niekiedy powtarzalnością i nakierowuje koncentrację praktykującego na oddech. To właśnie on rytmicznie prowadzi nas przez kolejne pozycje oczyszczając i uzdrawiając ciało.

Podczas zajęć tworzona jest sekwencja asan, stopniowo rozwijana i pogłębiana, co daje możliwość stopniowego poszerzania praktyki oraz dopasowania sekwencji do naszych własnych możliwości. Dzięki temu możemy ją ćwiczyć niezależnie od tego, w jakim momencie w naszym życiu się znaleźliśmy. Nasza praktyka może być zarówno bardzo delikatna, jak i intensywna.Vinyasa jest pełna dowolności, dlatego to ona dopasowuje się do nas, a nie my do niej. Prowadzi nas tylko nasz własny oddech.

joga dynamiczna

Korzyści jogi dynamicznej są ogromne. Podczas praktyki ciało intensywnie się rozgrzewa, dając możliwość głębokiego, bezpiecznego rozciągania, odnalezienia dużej ilości przestrzeni w ciele, wydłużenia i lekkości. Vinyasa to nie tylko gibkość. Jest to praktyka, która bardzo nas wzmacnia, buduje w nas równowagę i koncentrację.

Joga dynamiczna jest również medytacją w ruchu. Dzięki koncentracji na oddechu, możemy poczuć niezwykłe wyciszenie, ukojenie i radość. Uczymy się również ogromnej świadomości ciała, dzięki której nasze życie zaczyna powoli się zmieniać – podejmujemy zdrowsze decyzje, zarówno na poziomie ciała, jak i ducha. Otwieramy się na nasze głębokie pragnienia i potrzeby, czujemy większą bliskość otaczającego nas świata, doświadczamy jedności z naturą. W efekcie zmieniamy naszą dietę, rezygnujemy z używek, dbamy o sen, ale również o zdrowe relacje z innymi, nie tylko tymi najbliższymi. Czasami zmiany, które w nas zachodzą pod wpływem jogi są naprawdę niezwykłe. Podejmujemy decyzje, które drzemały w nas od dawna, ale brakowało nam na nie odwagi.

Obserwacja takich przemian jest największą radością dla nauczyciela i ucznia Jednocześnie proces tej subtelnej, pięknej przemiany nigdy nie ustaje. Joga jest nie tylko przyczyną tych zmian, ale również narzędziem, dzięki któremu uczymy się świadomej i czułej obserwacji, tego co w nas zachodzi. Budujemy szczerą akceptację, którą uczymy się obdarzać nas samych i otaczający nas świat.

Alicja Kostrzewa

Rozkład zajęć

Jak zacząć

Cennik